SPORT MANAGER

Foci - Kosárlabda - Kézilabda - Hoki / Magyar érdekeltségű sport-események

 

hattrick.jpg

 

A Hattrick 1997. 08. 30-án született meg Björn Holmér jóvoltából! Immár 13. éve egyre népesebb táborral űzi az ipart.

A Hattrick egy eredeti, ingyenesen játszható online focimenedzser-játék. Megalapíthatod a saját klubodat, összerakhatod álmaid csapatát, és több százezer valódi felhasználóval versenghetsz világszerte.

A Hattrick stratégiai játék - járj túl az ellenfeleid eszén meccs közben, vagy dolgozz ki egy hosszú távú nyerő stratégiát.

A Hattrick egy nagyon régóta működő többszemélyes játék. Könnyen játszható. Nincs szükség semmilyen letöltésre, a sikerhez pedig nem kell folyamatos online jelenlét.

A regisztrációt követően, segít a játék az alapok elsajátításában, de azért nem árt figyelmesen elolvasni a "Súgó" alatt lévő menüpontokban található leírásokat. Ezen belül is a legfontossabb a "Szabályzat" nevezetű. Ebből lehet ellesni azokat az apró kis trükköket, amikkel sikeresen lehet menedzselni egy csapatot.


 

Egy kis segítség!

Ez csak az én tapasztalatomat tartalmazza:

Az első két szezonban a csapatépítéssel kell foglakozni. Legyen minden posztra minimum 3-4 játékos. (Lehetőleg 25 év alattiak). A beállított poszton minimum "megfelelő" képességgel rendelkezzenek.

A vastagon szedett képességek a legfontossabbak az adott poszton!

Kapus:            védés-védekezés-pontrúgás

Középhátvéd:   védekezés-átadás-játékszervezés

Szélsőhátvédvédekezés-szélsőjáték-átadás-játékszervezés

Középpályás:   Játékszervezés-átadás-védekezés

Szélső:           szélsőjáték-játékszervezés-átadás-védekezés

Csatár:          gólszerzés-átadás-szélsőjáték

Ezen felül minden játékosnak jól jön a gólszerzés és a pontrúgás elsajátítása is.

 

Az alapozás után jöhet a feljutásra való erősítés. Először is pénzt kell keresni.

1. Ezt csak a megnyert mérkőzések hozzák az első időkben, ezért a stadiont kell fejleszteni, hogy minél több szurkoló tudjon kimenni a hazai mérkőzésekre.

2. Barátságos nemzetközi mérkőzéseket lekötni kupaszabállyal, nagyobb osztályú csapatokkal idegenben, mivel az ő mérkőzéseikre többen látogatnak ki, így több bevételhez jutunk.

3. A másik pénzszerzési forma ha eladunk egy-egy jó játékost. Ezt én úgy oldottam meg, hogy 27-28 éves koráig edzetem a fiatalokkal együtt. Ez idő alatt, ami úgye elég sok, szépen felfejlődnek, majd kiteszem őket az átadólistára. Arra azért figyelni kell, hogy legyen egy fiatal helyettese annak a játékosnak akit eladunk.

Közben az edzésre is koncentráljunk. Én az első időkben nem foglalkoztam vele, hanem elkezdtem jó játékosokat venni és majdnem becsődöltem, ami ugye a klubb megszüntetését hozza magával. Tehát csak akkor vásároljunk, ha már van elég pénzünk, és akkor is csak egy kicsivel jobbat mint amilyen játékosunk már van. Ja és lehetőleg egyszerre csak egyet vagy kettőt, mert ha egyszerre többet veszünk, akkor kikapunk még a leggyengébb csapattól is, mivel a mieink nincsenek még összeszokva. (Ez tapasztalat).

Tehát az edzés! Minden posztra külön-külön legalább 8-10 szezonnyi edzés kéne alapból, ami ugye egy kicsit soknak hangzik. Ezért ki kell választani 1-2 azonos poszton játszó fiatal (18-20 éves) játékost és őket edzessük míg el nem érnek egy bizonyos formát, ami ugye az új edzés szerint az ilyen fiataloknál hamar felmegy "ragyogó"-ra. Ezen közben a többi pályára lépő játékos is kap ebből az edzésből. aztán jöhet a második, majd a harmadik-negyedik formára való edzetés.

pl: Középpályás= játékszervezés/ragyogó majd átadás/remek és végűl védekezés/megfelelő.

Persze a különböző edzések különböző posztokat is kívánnak, ezért a középpályás játékosnak mikor védekezést edzetünk, akkor hátvédként kell játszania, és vica-versa mert máskülönben lassabban edződik. Eközben persze a velük azonos poszton játszó játékosok is keményen edződnek. így lecsökken egy idő után az edzésre szánt idő.

Én ezt úgy oldottam meg, hogy az ifi csapatból a legjobb  játékost felhoztam a felnöttek közé és elkezdtem edzetni keményen. Kb. két-három szezon és elérte a megfelelő szintet. Mindeközben a vele azonos poszton játszó játékosok formája is keményen emelkedett. Aztán vagy eladom, vagy megtartom.

Ennyit a nagycsapatról.


Most egy kicsit az Ifikről is essék szó:

A nagycsapat mellett lehet edzetni és persze rendes mérkőzéseket is játszani az Ifikkel. A legjobb ha van egy Ificsapatunk, belépünk egy nyílt Ligába és hétről-hétre játszunk velük, mert így figyelemmel kísérhetjük a fejlődésüket. Itt alapból kapunk egy kis információt a kezdő játékosokról és ebből kell kitalálnunk, hogy mégis melyik poszton játszassuk. Egyébbként van "Játékosmegfigyelő" is, de elég sokszor másmilyen formájú játékost add, mint amilyet keresünk. Válasszunk ki egy-két olyan játékost amelyiknek jónak tűnik a formája és csak edzessük, míg el nem érik a maximumot, majd hozzuk fel a felnöttek közé és ott edzessük tovább őket. Aztán vagy bevállnak, vagy jó pénzért ellehet adni a fiúkat.

 

Nos ennyit a Hattrick játékról. Amennyiben megtetszett vagy csak kiakarjátok próbálni akkor ezen a linken http://hattrick.org  megtaláljátok a játékot.

 

 

 

JÓ JÁTÉKOT ÉS KELLEMES SZÓRAKOZÁST MINDENKINEK!



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 19
Tegnapi: 1
Heti: 35
Havi: 32
Össz.: 108 178

Látogatottság növelés
Oldal: Hattrick súgó
SPORT MANAGER - © 2008 - 2024 - gmbsc.hupont.hu

A HuPont.hu honlap ingyen regisztrálható, és sosem kell érte fizetni: Honlap Ingyen.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »